İade ve değişim politikamız nelerdir?

 

Müşterilerimizin memnuniyeti ve beklentileri bizim için önemlidir. Herhangi bir nedenle siparişinizden memnun kalmazsanız ürünlerinizi;

 

Siparişini verdiğiniz ürünü veya ürünleri cayma hakkınız çerçevesinde, kargodan teslim aldığınız tarih baz alınarak 14 (ondört) gün içerisinde herhangi bir gerekçe göstermeden iade edebilirsiniz.

 

 

Değişim ve iade kargo masraflarını ben mi ödeyeceğim?

  • Satın alınmış ürün defolu veya yanlış şekilde tarafınıza ulaştıysa ürünü bizim adresimize gönderirken anlaşmalı olduğumuz kargo firmasını kullanırsanız kargo ücretini biz karşılıyoruz. Farklı bir kargo firması ile gönderim yapmanız durumunda kargo ücretini karşılamamaktayız.
  • Satın alınmış ürün defolu veya yanlış değil ise kargo ücreti müşteriye ait’tir.

 

 

(Üründe bir problem bulunmamasına rağmen ürün değişim ve iadesi talep edildiğinde, kargo bedeli müşteriye aittir.)

 

İadesi talep edilen ürün firmamıza ulaşıp gerekli incelemeler yapıldıktan sonra ücret iade aşamasına geçilecektir.

 

İade edeceğiniz ürünün kutusu, ambalajı  ve varsa standart aksesuarları bize iade ettiğiniz paketin içinde eksiksiz ve hasarsız bir şekilde bulunmalıdır  ve ürün tekrar satılabilirlik halini korumalıdır .

 

• Tadilat görmemiş

 

• Kirlenmemiş

 

• Kullanılmamış olması ve

 

• ürünü yıkama talimatına göre yıkamayıp zarar görmüş olması gibi durumlarda iade kabülü yapılmamaktadır.

 

• hijyen koşulları gereği iç giyim ürünlerinde iade yapılmamaktadır.

 

• Outlet  Kategorilerinden yapılan alışverişlerde değişim, iade ve hediye çeki hakkı bulunmamaktadır.

 

• Kozmetik ve kişisel bakım ürünleri, iç giyim ürünleri, hijyenik ürünler mayo ve bikiniler iadesi sağlık ve hijyen nedeniyle uygun olmayan ve cayma hakkının kullanılamadığı ürün tipleridir. Hijyenik ürünler orijinal ambalajında, kullanılmamış ve etiketleri çıkarılmamış olması koşuluyla teslim aldığınız tarihten itibaren 14 gün içinde iade edebilirsiniz.

 

Bu şartları sağlamayan ve iadesi sağlık ve hijyen açısından uygun olmayan ürünlerde cayma hakkı kullanılamaz. Bu kapsamda olduğu tespit edilen iadeleriniz kabul edilmeyecektir.

 

İade etmek istediğiniz ürün /ürünler ayıplı ise kargo ücreti firmamız tarafından karşılanmaktadır tarafınıza gönderim için MNG Kargo İADE/DEĞİŞİM anlaşma kodu verilecektir. (Sayfa sonunda firma kodu bilgileri belirtilmiştir.) Üründe bir problem bulunmamasına rağmen değişim/iade gönderilerinde kargo bedeli göndericiye aittir.

 

Ürün elimize ulaştıktan sonra iade/değişim işleminiz başlatılır ve 5 ile 7 iş günü içerisinde tamamlanır. Eğer ürün değişimi talep ettiyseniz  ve ürün elimizde mevcut ise değişim işleminiz hemen başlatılır. Ürün elimizde mevcut değilse tarafınıza bilgi verilerek ücret iadesi yapılacaktır.

 

Değişim

 

1. İade Koşulları

 

İade ve Hediye Çeki İşlemleri

 

Cevherist.com'a gelen her kargo hediye çeki olarak belirtilmediyse ücret iadesi olarak işleme alınır. Eğer talep formunda belirtildi ise sipariş tutarınız değerinde hesabınıza 1 yıl süresince kullanabileceğiniz Hediye Çeki yüklenebilir.

 

Hediye Çeki/İade işlemini nasıl yapabilirim?

 

1. Üye girişi yaparak ""Hesabım"" bölümünden ""İade Taleplerim"" i tıklayın ve "Yeni Talep Oluştur" seçeneği ile ilgili alanları eksiksiz doldurun.

2. Talebinizi kaydettikten sonra sistem size otomatik İade Kargo Gönderim Kodu verecektir. Bu kod ile MNG Kargo üzerinden indirimli gönderim yapabilirsiniz.

3. Paketi alıcı adı 'Cevherist' ya da firma kodumuz 117340884 belirterek MNG kargoya peşin ödemeli olarak 14 gün içinde teslim edin.

Üyeliğiniz bulunmamakta ise; faturanızın üzerine İade/ Hediye Çeki talebinizi yazarak ürünü tarafımıza göndermeniz gerekmektedir. Üyeliğinizin bulunmamasından dolayı tarafınıza iade bilgilendirme mailleri gönderilememektedir.

Ücret iade işlemlerinde ödeme şekline bağlı kalınarak öncelikle mevcut olan hediye çeki yüklemesi sonrasında kalan tutar iadesi gerçekleştirilmektedir.

 

 

Not: Talep açılmayan gönderileriniz için işlem yapılamamaktadır.